نفت، گاز و پتروشیمی

نفت و گاز ضروری ترین سوخت برای اقتصاد جهانی است. با پیشرفت های روز افزونی که در این صنعت شاهد آن هستیم و برای نظارت بر یک پلت فرم حفاری از راه دور، تمام زیرساخت باید بسیار قابل اعتماد و در دسترس، و برای دستیابی و ایمنی، سیستم ها و نرم افزار ها باید با یکدیگر یکپارچه باشند.
با رشد و افزایش پیچیدگی در امکانات این صنعت،شرکت آداک می تواند مجموعه نرم افزار های یکپارچه ای  را برای صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ارائه کند تا تمامی نیازهای مورد نیاز برای حفظ و عملیات تاسیسات نفت و گاز را ایجاد نماید.
راهکار های تخصصی مبتنی بر فناوری اطلاعات در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، مجموعه سیستم هایی است که شرکتها و سازمانهایی که در این صنعت فعال هستند را پوشش میدهد. شرکت آداک با وجود تنوع نیاز های موجود در این صنعت و نیاز شدید به استراتژی و برنامه های منظم تدوین یافته به خوبی تمامی این نیاز های را برطرف می سازد.

راهکارهای جامع و گسترده آداک در حوزه‌های مختلف شرکت‌های نفت ، گاز و پتروشیمی را می‌توان در بخش‌های ذیل معرفی نمود:

حوزه مالی: استفاده از سیستم‌های مالی ستادی با امنیت اطلاعات بالا

 

حوزه اداری: استفاده از سیستم‌های حقوق‌و دستمزد و اتوماسیون اداری

 

حوزه مدیریت: سیستم‎‎های هوش‌تجاری ، مدیریت عملکرد سازمان و داشبورد مدیریت

 

 حوزه نرم افزاری: می تواند شامل چهار بخش تضمین کیفیت ، ارزیابی و پایش ،مدیریت سایت تولید و HSE.

  • بخش تضمین کیفیت شامل ماژول های مدیریت مدارک ، مدیریت فرآیندها و اهداف ، مدیریت اقدامات اصلاحی ، پیشگیرانه و بهبود ،مدیریت آموزش ،ممیزی داخلی ، مدیریت جلسات و بازنگری مدیریت ،مدیریت سوابق .
  • بخش ارزیابی و پایش شامل ماژول های ارزیابی تامین کنندگان ، ارزیابی مشتریان ، مدیریت شکایات و ارزیابی عملکرد کارکنان.
  • بخش مدیریت سایت تولید شامل ماژول های مدیریت کالیبراسیون ، مدیریت نگه‌داری و تعمیرات(نرم افزار PM) ، کنترل کیفیت محصول و کنترل محصول نامنطبق.
  • بخش HSE شامل ماژول های مدیریت ریسک های ایمنی ، جنبه های زیست محیطی ، فاکتورهای مدیریت انرژی ، ایمنی و بهداشت و مدیریت بازدید و مانور.

 CRM راهکاری هدفمند برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

 نرم افزار CRM  می تواند یک راهکار قدرتمند جهت مدیریت ارتباط با مشتری برای واحدهای فروش، بازاریابی و خدمات‌رسانی به مشتریان در هر صنعتی از جمله صنایع نفت وگازو پتروشیمی باشد.CRM نفت وگاز به طور خاص و سفارشی جهت بهبود اثربخشی و کارایی واحدهای فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش این صنعت طراحی می شود.

 

نمایی کامل از مشتری

در نرم افزار CRM ویژه صنایع پتروشیمی، هر کاربر می‌تواند موجودیت‌های مورد نیاز خود را در فضای کاری شخصی خود داشته باشد. علاوه بر آن در این راهکار، امکانات دیگری نیز در راستای شخصی‌سازی فضای کاری فراهم شده است؛ به طوریکه نمودارهایی که توسط کاربر ایجاد شده و یا توسط سایر کاربران برای کاربر کنونی به اشتراک گذاشته شده است، در قالب داشبوردهای تحلیلی در اختیار کاربر خواهد بود. همچنین کاربر می‌تواند داشبوردهای شخصی دیگری نیز مطابق نیاز خود ایجاد نماید و امکان دسترسی به پایگاه دانش و همچنین ساخت و مشاهده گزارش‌ها برای تسهیل کار کاربر در فضای شخصی کاربر را داشته باشد. از جهتی مشاهده و مدیریت اطلاعات مشتری شامل اطلاعات تماس، ضمیمه‌ها، مشتریان بالقوه (Lead)، فرصت‌های فروش، اطلاع از حواله‌های صادرشده، امکان ثبت باربری دریایی و ریلی تنها بخشی از قابلیت‌هایی است که در این راهکار امکان‌پذیر است.

 

بازاریابی و فروش هدفمند

راهکار CRM ویژه صنایع نفت وگاز با بهـره‌گیری از قابلیت‌های ارزشمند خود منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش فروش خواهد شد. این راهکارامکان ثبت فرصت‌های بالقوه فروش، صلاحیت و یا عدم صلاحیت کردن یک مشتریان بالقوه شما، پیش‌بینی پتانسیل بازار با تحلیل فرصت‌های ایجاد شده، ایجاد سریع و آسان پیش فاکتور براساس فرصت ثبت شده با استفاده از کاتالوگ محصولات و لیست قیمت‌های تعریف شده، تعریف کمپین‌ها و کمپین‌های سریع در لیست‌های بازاریابی، مدیریت زمان و هزینه در کمپین‌ها، تعریف اهـداف مورد نظـر سازمـان و کنترل و ارزیابی عملکرد ناحیه‌های فروش مختلف را فراهم خواهد ساخت.

با توجه به چالش‌های رقابتی، رقابت جهانی و قیمت‌گذاری‌ و مقررات هر کشور، تولیدکنندگان در صنعت پتروشیمی همچون سایر صنایع می‌بایست توجه ویژه‌ای به نرم افزارهای جامع و یکپارچه مشتری‌محور نظیر نرم افزار سی آر ام ویژه صنعت پتروشیمی داشته باشند.